Son Yazılar

Ana SayfaGaleriWall Street 1987 - Film

Wall Street 1987 – Film

Başrolde Charlie Sheen’in canlandırdığı karakter Bud Fox , okulunu yeni bitirmiş ve broker’lıkta çalışmaya başlamış çaylak bir broker’dır. Hayali, kısa sürede kendine yeni müşteriler toplayıp kendi brokerlik şirketini kurmak ve zengin olmaktır. İşlem yaptığı müşterilerine küçük de olsa zararlar veren Bud Fox, dar gelirinden hayli sıkılmış, 25 yıldan beri bir uçak firmasında teknisyen olarak çalışan babasından devamlı para istemeye yüzü kalmamış, artık bir an önce zengin olmalıdır.

Wall Street FilmWall Street 1987 Fragman İzle

Hisse senedi ve gayrimenkul yatırımcısı Gordon Gekko ile tanışmak için fırsatını kollamaktadır. Elinden geleni yapmaya çalışır ve sonuç nafiledir. Bir gün bilgisayarındaki hatırlatıcı, Gordon Gekko’nun doğum günü olduğunu gösterir. O günü Gekko ile tanışmak için elinden gelen her şeyi yapar.

Gekko ile ortaklığa başladıktan sonra ondan dersler alır ve kısa bir sürede hisse senedi ve gayrimenkul spekülatörü olur. Onun gözüne girmek için her türlü insider trading işlemlerini yapmaya çalışır ve mesleğini riske atar. Fakat sonucu çok iyidir. Yavaş yavaş milyoner olmaktadır.

Bud Fox’un “Kimim ben?” sorusu yavaşça aklını kurcalamaya başlar. Ama tatlı gelen parayı da bırakmaya hiç istekli değildir. Başına hiç beklemediği bir olay gelir ve her ne kadar Gekko olmak istese de, kendi olmayı her şeye tercih etmeye başlar.

Başından beri yaptığı hataları düzeltmeye çalışan çaylak bir brokerin hikayesi 1987 yılında çekilmiş Wall Street filmiyle canlandırılmıştır. Filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ben 10 üzerinden 8 veriyorum. Ya siz?

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın...
Adınızı girin