Son Yazılar

Ana SayfaGaleriThe Wolf of Wall Street (Para Avcısı) - Film

The Wolf of Wall Street (Para Avcısı) – Film

Jordan Belfort’un hayat hikayesini Martin Scorsese’nin yönetmenliğinde, baş rolde Leonardo Dicaprio ile beyaz perdeye aktarılmış muhteşem yapım!

Jordan Belfort, Henüz üniversiteden yeni mezun olmuş yetenekli bir gençtir. Amacı Wall Street’te çalışmak ve iyi bir borsacı olmaktır. Wall Street mülakatlarını geçtikten sonra daha işindeki ilk günde bulunduğu ortamdan çok etkilenmektedir. Borsacılık belgesini alana kadar hergün sadece işleme aracılık (dealer) işi yapmaktadır.

The Wolf Of Wall Street FilmSonunda borsacılık belgesini almış ve işindeki ilk günüdür…

Borsacılık belgesi ile işindeki ilk gün onu kötü sürprizler beklemektedir. Aslında bu kötü sürpriz onun için yeni bir şansa dönüşür ve hayalini kurduğu yaşamın ilk adımlarını yeni girişimleriyle başlamaktadır.

İşten çıkartıldıktan sonra bir süre gazete ilanlarından iş bulmaya çalışır. Başka bir eyalette bulduğu brokerlik işiyle birlikte kazancına kazanç katar. Bulunduğu bölgede kendine yeni arkadaşlar edinir ve tezgah üstü regülasyonu olmamış piyasalarda işlem yapmaya başlar. İlk uyuşturucu ile tanışması ve kadınlara olan düşkünlüğü daha çok para kazandıkça artmaya başlar. Bir süre sonra eşiyle boşanmak durumunda kalan Belfort’u daha karmaşık ilişkiler beklemektedir. Sonuç olarak Jordan Belfort 22 yıl hapis cezası alır ve hapisten çıktıktan sonra pazarlama ve motivasyon koçluğu işine yönelir… Daha fazla spoiler olmaması için bu kadar yeterli 🙂

Fragman

NOT:

Filmde çok fazla uyuşturucu, hap ve cinsel içerik bulunmaktadır. Bazı kesitlerin filmin ana konusunun da dışına çıktığını söyleyebilirim. Ayrıca filmin üç saat olması da insanı bir yerden sonra sıktığını söylemek mümkün. Diğer Wall Street serilerine göre bu film için 10 üzerinden 7 veriyorum.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın...
Adınızı girin