Ana Sayfa Galeri The Bank ( Banka: Kelebek Etkisi) – Film

The Bank ( Banka: Kelebek Etkisi) – Film

0
The Bank ( Banka: Kelebek Etkisi) – Film

Jim Doyle, henüz küçük bir çocukken okulda dersine Centra Bank’tan konuk öğretmen olarak gelen bir bankacı ile tasarruf işlemleriyle tanışır. Daha küçük yaşlarındayken matematik dehası olduğu ortaya çıkar. Üniversitede de aldığı ekonometri dersleriyle borsadaki iniş ve çıkışları önceden tahmin edebildiği modellemeler icat eder. Bu modellemeyle küçüklüğünde tanıştığı Centra Bank’tan bir ortak çalışma teklifi gelir. Jim Doyle için bu dönüm noktası olma yolunda önemli bir adımdır.

The Bank Kelebek Etkisi FilmModellemelerinde wall street üzerine doktora tezini, büyük buhran krizini, petrol krizini ve 97 yılında yaşanan çöküş ile tahminler yapmış ve hepsinde başarılı sonuçlar elde etmiştir. Ayrıca davranışsal finansı da kullanarak, insanların çalkantılı dönemlerde yapmış oldukları agresif alım satım işlemlerini matematiksel olarak ortaya koymuş, buna çeşitli farklı çözümler bulmuştur. Ama eksik bir şeyler de vardır. Alım-Satım(Trade) zamanlaması konusundaki eksiklikleri halletmesi gerekecek, bunun için günlerce laboratuvarından çıkmayacaktır.

The Bank Kelebek Etkisi Fragman

Ve gün gelir problem çözülür ve tahminlere göre büyük çöküşe az bir süre kalmıştır.  Bankanın değerini 0n’a katlamak için tek bir tuş yeterlidir. Fakat beklenmedik bir şeyler olmuş, kimsenin tahmin edemeyeceği sonuçlar ortaya çıkacaktır. Nefesler tutulmuş ve hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Benim filme oyum 7/10.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here