Son Yazılar

Ana SayfaKişisel FinansElektrik ve Doğalgaz Faturalarınızı 5 Adımda Düşürün!

Elektrik ve Doğalgaz Faturalarınızı 5 Adımda Düşürün!

Elektrik şirketleri özelleştirildi, doğalgaz şirketleri de özelleşti, her şey özelleşti! Maliyetler de oldukça özelleşti. Elektrik ve doğalgaz faturaları, eskisinden de sıcak, eskisinden daha çok cep yakıyor. Kullanılan elektronik cihazların çoğalması da tabi bu durumu olumlu etkiliyor denilemez. Elektrik tüketimi, kullanılan elektronik cihazların ve kullanan kişilerin artmasıyla birlikte artış göstermektedir.

Kışın dondurucu soğukları da elektrik ve doğalgaz faturalarını donduracağına, ayazıyla yakıp kavuruyor. Çareyi yeni tasarruf planlarında arayanlar elektrik ve doğalgaz fatura maliyetlerini düşürecek çözümler arıyor. Sizlere fatura maliyetlerinizi düşürecek 5 adımı sunuyoruz!

Tasarruflu Ampüller KullanınTasarruflu Ampuller Ciddi Oranda Elektrik Tasarrufu Sağlar

Eski tip ampüllerinizi bir kenara atın ve daha az tüketim yapan tasarruflu ampülleri tercih edin. Lambaların tasarruflu olması sizi aylık yaklaşık 43 kilovat saatlik bir tasarrufla ödüllendiriyor. Üstelik tasarruflu ampüller sizin için de daha sağlıklı olmaktadır. Aydınlatmanız için de daha iyi verim sağlayabileceğiniz ampülleri edinmeyi unutmayın!

Beyaz Eşya ve Elektronik Eşya Seçimlerinize Dikkat!Beyaz Eşyalarınızı Elektrik Tasarruflu Seçmek, Elektrik Tüketimini Azaltır

Seçtiğiniz buzdolabı çok önemli. Evet! Evet! Buzdolabı… Ne yazık ki birçok evde/işyerinde elektrik faturalarının can yakan tutarlarının sebebi buzdolapları. Enerji tüketimi en çok buzdolapları tarafından gerçekleştirilmektedir. Genellikle aile içi kullanımlarda yapılan en büyük hatalardan bir tanesi ihtiyacınıza uygun olmayan buzdolabı seçimleridir. Buzdolabınızı satın alırken veya elektronik eşyalarınızı ve tabi beyaz eşyalarınızı enerji kullanımlarını göz önünde bulundurmalısınız.

A++ gibi özelliği bulunan eşyalar, satın alım esnasında size biraz tuzlu gelse de aslında ileriye dönük kullanımlar için düşünüyorsanız, size verdiğiniz parayı geri kazanmanızı sağlayacak tasarruflar sunar.

Prizleri Kullanmadığınız Zamanlar Takılı BırakmayınFişleri Prizde Takılı Bırakmak Enerji Tüketimini Artırır

Açık bıraktığınız ışıklar, farketmeden azar azar elektrik faturalarınızı kabartmaktadır. Faturanızın daha stabil ve düşük tutarlarında gelmesini istiyorsanız. Gereksiz yere çalışan prizler, yanan ışıklar, bilgisayarlar ve her türlü elektronik cihazı kullanmadığınız zamanlarda kapatmalısınız.

İyi Bir Isı Yalıtımı Sizi Kabarık Doğalgaz Faturalarından KurtarırBinada dış ve iç izolasyon tekniklerini kullanmak fatura maliyetlerinizi düşürür

Isı yalıtımı yaptırmak, fatura ve bütçe kurtarır. Evinizin izolasyonunun iyi bir şekilde yapılmış olması dışarıdaki soğuk havanın içerisi girmesini engelleyecektir ve dolayısıyla doğalgaz kullanımlarınız da azalacaktır.

Kombi Bakımları ve Baca Temizliği De Bütçenizin DostuKombi Bakımı ve Baca Temizliği Doğalgaz Faturanızı Azaltır

Kombilerinizin bakımlarını yaptırmak sizi, hem kombi arızalanmalarından koruyacaktır, hem de maksimum performansta çalışan kombilerle daha iyi ısınan, enerji sarfiyatının yaşanmadığı ısınma imkanları sağlayacaktır. Baca temizliklerinizin yapılması da yine bu sürece destek olan durumlardandır.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın...
Adınızı girin