Halk Düşmanları (Public Enemies) – Film

Amerika’da büyük bunalım yıllarında ortalığı kasıp kavurmuş yetenekli banka soyguncusu John Dillinger’in yaşam hikayesinin beyaz perdeye aktarıldığı filmdir.

John Dillinger, tüm insanlara içtenlikle davranan, şiddetten kaçınan ve büyük bunalım yıllarında halkın pek çoğunun ekonomik kriz sorumlusu olarak gördüğü bankaları hedef almış banka soyguncusu olmasına rağmen bazı çevrelerde bir halk kahramanı olarak anılmıştır. John Dillinger  ve çetesi büyük banka ve iş yerlerini hedef alıp halkı taciz etmemeleriyle tanınıp halk arasında sevgi ve itibar kazanmıştır. Üstelik liderlerinin kıvrakzekası her seferinde FBI’ın elinden kaçmalarına yardımcı olmaktadır. Dillinger bir halk kahramanı statüsüne yükseldikçe FBI’ın başı J. Edgar Hoover’ın onu d
urdurma konusundaki hırsı artar. Davaya FBI’ın bir numaralı ajanı Melvin Purvis’i atar, ve iki sıradışı adam arasında ölümcül bir kedi – fare oyunu başlar.

Johnny Depp’in başrolde oynadığı polisiye filmini izlemeyen bir bankacı olmaz herhalde deyip, spoiler ve tavsiyelere son noktayı koyalım. Benim kişisel puanlamam 7/10’dur.

Halk Düşmanları  Fragman

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here