Findeks ile Kredi Notunuzu Öğrenin!

Yakın bir tarihte Türkiye’de finansal bilincin oluşmasını destekleyecek, kişilerin ve kurumların kredibilitelerini takip edebilecekleri, ticari işlemlerde güven ortamının sağlanmasında yardımcı çok önemli online bir girişim yapıldı. Bu girişimle birlikte kişi veya kurumlar, finans sektöründeki kredibilitelerini parmak uçlarına getiriyor.

Ülkeler, Global şirketler, Finansal Kurumlar, Büyük Şirketler derken sıra: Reel Sektör ve Bireylerde!

Kredi notunun önemini herhalde uzun uzun anlatmama gerek yok. Dünya’daki tüm ülkeler, global veya büyük ve orta ölçekli şirketler, tüm finansal kurumlar için güvenin oluşmasını sağlayan kredi notu, her kesim için önem taşıyor. Gerek ticari ilişkilerin mevcut olduğu taraflar, gerek yatırımcılar, gerek patronlar tarafından en önemli, nihai ve dinamik gösterge olan kredi notu tüm kesimler arasında şeffaf bir ortamı sağlayan bir gösterge olma özelliğini taşıyor. Ama kredi notu uygulaması sadece belli bir kesime hitap ediyor. Neden reel sektör ve bireylere de uygulanmayasındıki? Uygulanmaya başlandı, adı findeks.com koyuldu! Artık bireyler ve reel sektör için de şeffaflık sağlanabiliyor!

Bireyler için en önemli avantajlarından biri kişinin finansal geleceğini yönetebilmesinde çok önemli bir rol oynamasıdır. Diyelim iyi bir kredi notuna sahipsiniz. Gün geldi bankanızdan kredi çekmek istediniz: Size rahatlıkla pazarlık yapma imkanı, düşük maliyetlerle kredi çekebilme olanağı sağlayacaktır. Kredi notunuz, finansal kurumlar nezdindeki kişisel kredibilite notunuz olacak ve sizi sınırlı bilgilerle tanıyan bankanıza sizi anlatacaktır. Bu yönüyle de findeksin kredibilitenizi artırmak için ip uçlarıyla donatılmış ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Ya da gerçek veya tüzel bir kişi ile ticari bir ilişki kuracaksınız. Fakat kişi ile ilgili hiçbir bilginiz yok. Hemen findeks.com’a girerek kişinin TCKN veya Vergi Numarası ile risk raporuna ulaşabiliyorsunuz. Findeks.com, ticari bir ilişki kuracağınız taraf ile ulaşabileceğiniz en önemli göstergeyi size komik ücretler ödeyerek ulaşmanızı sağlıyor. Bu yönüyle findeks.com taraflar arasında şeffaf bir ortamın oluşmasını sağlayarak asimetrik enformasyonu engelliyor. Bu kesinlikle mükemmel bir şey!

KKB’nin yeni  findeks.com hizmetiyle kişilere kredi notu, risk raporunu izleme hizmetinin yanı sıra çok anlamlı takip ve danışmanlık hizmetleri de eklenmiş. Bu hizmetlerle kredi notunuz düşük ise yükseltmek için ipuçlarına ulaşabilecek, mevcut notunuz yüksek ise kredi notunuzu korumak için yapılacaklara dair hizmetler sunuyor. Bunun yanı sıra belirleyeceğiniz kriterler ile kredi kartı borcunuz belirli sınırı aşarsa, findeks kredi notunuz belirli bir seviyenin altına düşerse ve kredi kartı, çek gibi ürünlerinizin ödemelerinde gecikme yaşarsanız sistem tarafından otomatik olarak mesaj alabileceğiniz hizmetler de mevcut. Özellikle birden fazla kredi kartı kullanmanın getirdiği takip sorununu ortadan kaldıran bir hizmet yapılmış. Gerçekten hayatı kolaylaştıracak çözümler sunulmuş… Üye olmak beş dakikanızı almayacak. Sadece kullanıcı dostu siteye girmeniz yeterli.

Bu hizmetin aktif olarak kullanılması dahilinde ülke ekonomisine ve bireylere faydasını kişisel olarak şöyle sıralıyorum;

  1. Birbirini daha iyi tanıyan taraflar arasında ticari güveni oluşturmanın kolaylaşmasıyla ticaret hacmi artacak,
  2. Ticari işletmelerin ve bireylerin ödeme kabiliyeti konusunda şeffaf bir ortam oluşacak,
  3. Kişilerin hayatını kolaylaştıracak kredibiliteyi yükseltme ve korumaya yönelik raporlarla, finansal bilincin oluşması desteklenecektir.

İlk kredi notunuzu ücretsiz olarak sorgulayabilmek için hemen findeks.com ‘a tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here